ZOBRAZIT NABÍDKU

Z LÁSKY
K ŽIVOTNÍMU
PROSTŘEDÍ.

Recyklujeme šrot. Už tím přispívá náš podnik k udržitelnému vývoji. Nám to však nestačí. Trvalá udržitelnost musí jít ještě mnohem dál!

 

 

 

OPRAVDOVÉ
ZELENÉ
BENEFITY.

Udržitelný vývoj je jedním z nejdůležitějších témat současnosti a my nejsme naštěstí jediný podnik, který si ekologická opatření vetkl na prapor.

Jako podnik činný v oboru recyklace však bereme tuto věc vážně. Trvalá udržitelnost pro nás není prázdnou frází, nýbrž znamená skutečně účinná zlepšení našich vlastních procesů.

PROUD ZE SLUNCE

Přiznáváme se: i my spotřebováváme elektrický proud. Dokonce velmi mnoho. To je pro naši práci prostě nezbytné. Ale to neznamená, že proudem prostě bez rozmyslu plýtváme. Naopak – šetříme energií všude, kde je to možné.


V zájmu optimalizace naší spotřeby jsme se proto rozhodli využívat střechy našich hal jako plochy pro umístění fotovoltaických panelů. Díky plánovaným 200 kWp proto můžeme proudem ze sluneční energie snížit své základní zatížení a celý příkon použít pro vlastní spotřebu. Za to nám investiční náklady ve výši 115 000 eur opravdu stojí!

Blaues Solarpanel

BUDIŽ SVĚTLO

Přítmí je dobré pro intimní chvíle ve dvou, ale ne pro práci. A protože velké haly přece jen potřebují hodně světla a energie na osvětlení, nasadili jsme páky na zlepšení naší ekologické bilance právě zde.


Společně s halou se šrotištěm jsme přestavěli haly 1, 2 a 3 a vybavili je moderními a účinnými reflektory s LED. A výsledek se vůbec nemusí bát předvedení za denního světla: jen tímto opatřením jsme snížili svoje emise CO2 o cca 108 tun ročně!

Opravdový zelený benefit!


ZERTIFIKAT HALLE1+SCHROTTPLATZHALLE
ZERTIFIKAT HALLE2+HALLE3

Bild der LED Lagerhallenbeleuchtung in einer Stahllagerhalle

ČISTOTA V NÁDRŽI

Ve spolupráci s firmou Energie Direkt ze St. Pöltenu provádíme v současné době pokusy s plně syntetickou motorovou naftou pro náš park nákladních vozidel. Shell GTL Fuel je syntetické palivo vyráběné ze zemního plynu. U běžných vozidel se vznětovým motorem může snížit místní emise pevných částic nebo oxidů dusíku.


Naše nákladní vozidla jsou v neustálém pohybu z místa na místo. Emise, které při tom vznikají, samozřejmě znečišťují náš vzduch. Díky nejnovějšímu vývoji to však můžeme ovlivnit a spaliny, které způsobujeme, snížit.

Opravdový zelený benefit!


BROSCHÜRE SHELL GTL FUEL

Illustration eines Chemikers

Prostě
se nás
zeptej.

Pokládáme se za poskytovatele služeb
a chceme svým dodavatelům a zákazníkům
poskytovat ten nejlepší servis.

Pošli nám svou poptávku – třeba i s vysvětlu-
jícím komentářem – a my pro tebe najdeme
specifické řešení!